Haberler

İşbaşı Eğitim Duyurusu
Tarih: 8.11.2018

Üniversite mezunlarının istihdamının artırılmasına yönelik olarak İŞKUR tarafından uygulamaya konulan İşbaşı Eğitimi kapsamında Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Lisans Müfredatına 20 AKTS krediye sahip "EMÜ 400 İşbaşı Eğitimi" dersi ilave edilmiştir. 8'inci yarı yılda açılacak olan bu dersi alacak öğrencilerin alttan dersi bulunmaması gerekmektedir. Dersi alan öğrenciler son yarı yılı anlaşma sağlanan iş yerinde geçirebileceklerdir. Öğrencilerin sigorta ve maaşları (yaklaşık asgari ücret tutarında) İŞKUR tarafından ödenecektir. İşbaşı Eğitimi dersini alan öğrencilerin dersten başarılı sayılabilmeleri için çalıştıkları iş yerinde karşılaştıkları bir problemi Endüstri Mühendisliği tekniklerini kullanarak çözmeleri gerekmektedir.

Bu uygulamanın bölümümüz mezunlarının istihdamına çok önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Ayrıca, öğrencilerimizin iş hayatına adaptasyon sürecinini bölüm hocaları ve akademik danışmanlarının yardımıyla daha sorunsuz bir şekilde aşacaklarına inanıyoruz.

İş Başı Eğitimi yapılacak firmanın bulunması öğrencinin sorumluluğundadır. Öğrenci ile akrabalık ilişkisi bulunan firmalar kapsam dışıdır. Uygulamadan yaralanacak öğrencilere şimdiden başarılar ve kolaylıklar dileriz.

Haber Arsiv


Yukarı